Teflon (PTFE) Flanş Koruyucu

PTFE flanş koruyucu 3 katmanlı dokuma teflon kaplı fiberglas kumaştan imal edilmiştir. Tamrtasında da dayanım kazanması için teflon bez vardır. Bu malzeme ultaviyole ışımalara kendinden dayanıklıdır ve yüksek konsantre asit kostik proseslerinde güvenle kullanılır.

Tüm tasarımlarımız test merkezimizde hidrostatik teste tabi tutulmuştur. İstendiği takdirde test sertifikalarımızı temin edebilirsiniz. Bizim flanş koruyucularımıza görsel olarak benzeyen diğer ürünlere karşı dikkatli olunuz. Bunlar genellikle tam koruma sağlamayan ucuz malzemeden imal edilmiş kopya ürünlerdir. Tam olarak korumamalarının yanı sıra yanal püskürme ve buğu oluşumuna yol açarlar.

1. Merkezde kalın bez malzeme
Arttırılmış emniyet. Merkezde kalın bez olmadığı takdirde basınç tahliyesi sırasında dış katman çatlayabilir ve püskürme oluşabilir.

2. Geçirgen Teflon malzeme
Flanştan kaçan akışkanın uzaklaşmasını sağlar. Özellikle asit prosesleirnde korozyon oluşmasını önler. Bazı geçirgen olmayan malzemeden üretilen ürünlerde koruyucu flanştan kaçan akışkanı muhafaza etmekte ve korozyon oluşumuna sebep olmaktadır.

3. Daha güçlü ve tekrar kullanabilen bağlama sağlar.
Daha güçlü ve tekrar kullanabilen bağlama sağlar.

4. Teflon İp
Korozif ortamlara karşı daha yüksek dayanım. Pamuk ipliği kullanılan muadil ürünler hızlıca sökülmektedir.

5. Turnusol sızıntı göstergesi
Sızıntıların hızlı ve görsel olarak gösterimi